Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46963
Назва: Біодеградація пластику личинками роду Galleria mellonella (Велика воскова міль)
Автори: Салапонова, Анастасія Володимирівна
Ключові слова: пластик
дипломна робота
біодеградація
утилізація
відходи
полімерні матеріали
мікроорганізми
апендикулярія
воскова міль
Galleria mellonella
Дата публікації: гру-2020
Видавництво: Національний авіаційний університет
Короткий огляд (реферат): Нагромадження пластикових відходів негативно пливає на екологічних стан України. Саме під дією зовнішніх чинникив пластик окислюється та викидає в навколишнє середовище парникові гази та забруднюючі речови. Цей процес негативно вливає на екосистеми, сільськогосподарську продукцію, знижує якість життя у житлових районах,що живуть поблизу сміттєзвалищ,а також підвищує захворюваність населення. Виявленно, що є організми та мікроорганізми, які вступають в процес біодеградації пластику та без шкоди навколишньому середовищу можуть утилізувати невеликі кільскості пластикових виробів. До таких організмів вілносять: апендикулярію, грам-негативні бактерії роду Ideonella salaiensis, aspergillus tubingensis та личинки воскової молі роду Galleria mellonella. Личинки воскової молі роду Galleria mellonella найкраще піддаються біодеградації поліетиленової плівкаи та пакетів. Перевагою личинок є швидкість біодеградації. Щвидкість становить: 92 мг за 12 годин. Личинки великої воскової молі не просто механічно пошкоджують поліетилен, а використовують його, як джерело харчування. Продуктом утилізації личинками за допомогою травних ферментів утворюється – етиленгліколь. Дана речовина не є токсичною для личинок.
Опис: Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ". Керівник дипломної роботи д.с.-г.н., проф. Барановський М.М.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/46963
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри біотехнології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФЕБІТ_2020_162_Салапонова А..pdf1.29 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.