Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59631
Назва: Сучасні тенденції використання засобів автоматизації в біотехнології виробництва ретинолу для потреб косметології
Автори: Волочай, О.С.
Корнієнко, І.М.
Кузнєцова, О.О.
Ключові слова: акне
ретинол
біотехнології
захворювання
B.trispora
Дата публікації: 14-кві-2023
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Волочай О.С., Корнієнко І.М., Кузнєцова О.О. Сучасні тенденції використання засобів автоматизації в біотехнології виробництва ретинолу для потреб косметології // Політ. Сучасні проблеми науки : тези доповідей ХХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених. – Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – С. 114–115.
Короткий огляд (реферат): Нажаль, в наш час однією із найпоширеніших проблем сьогодення стала хвороба акне. Більшість людей вважає, що акне – це захворювання з яким стикаються лише підлітки, які з часом, після дорослішання, можуть позбутися даної проблеми, однак, за даними досліджень [1] – це захворювання спостерігається у 60-80% людей молодого віку від 12 до 25 років, і у 11% людей старших за 25 років в тій чи іншій формі. Згідно тенденцій сучасної косметології, широкого поширення у комплексному лікуванні акне (антибактеріальні препарати, імуномодулятори) здобув ретинол, який називають «золотим стандартом» косметології [2]. Ретинол – це одна з форм вітаміну А, яка поміж інших видів цього вітаміну є найбезпечнішою. Ретинол чудово справляється з вугровими висипами, зменшує сліди від акне, розгладжує рельєф шкіри, сприяє активному вироблення колагену та еластину. Завдяки можливостям сучасної біотехнології, економічно обґрунтоване виробництво ретинолу можна запровадити завдяки оптимальному вибору продуцента, складу поживного середовища та способу його культивування. Аналізуючи біосинтетичний потенціал більшості продуцентів ретинолу, надано перевагу саме – Blakeslea trispora.
Опис: 1. Данилюк Н.В. Вірстюк Н.Г. Акне і результати застосування системних ретиноїдів//Укр. журн. дерматол., венерол., косметол. – 2013. №1-2 (30). – С.34-39. 2. Мультитаскер. Що треба знати про ретинол та які він може допомогти вашій шкірі. [Електронний ресурс] – Режим доступу: URL: https://www.the-village.com.ua. 3. Конспект лекцій з дисципліни «Контроль та керування біотехнологічними процесами» /Укладач: Корнієнко І. М., – Кам’янське: ДДТУ, 2017 – 73 с. 4. Чайка Р.І. Біотехнологія на службі косметології. Студентський науковий вісник сільськогосподарської науки. Миколаїв: МНАУ, 2021. Вип. 1(16). С.127-132.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59631
Розташовується у зібраннях:Політ. Екологічна безпека, інженерія та технології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Волочай.pdf613.94 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.