Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/64777
Название: Порівняння методів розрахунку на міцність алюмінієвих конструкцій за допустимими напруженнями, за граничним станом та методом кінцевих елементів
Авторы: Хуснутдінов, Олександр
Ключевые слова: алюмінієві сплави
балка на двох опорах
проектування за допустимими напруженнями
метод кінцевих елементів
проєктування за межею пружності
Дата публикации: апр-2024
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Хуснутдінов О. Порівняння методів розрахунку на міцність алюмінієвих конструкцій за допустимими напруженнями, за граничним станом та методом кінцевих елементів // Політ. Сучасні проблеми науки: тези доповідей ХХIV Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених. – Національний авіаційний університет. – Київ, 2024. – сс. 53-54.
Краткий осмотр (реферат): Класична теорія балки налічує 2 методи розрахунку на міцність: за допустимими напруженнями та за граничним станом. За першою вказаною моделлю, проєктування здійснюється таким чином, щоб напруження у жодній з точок матеріалу не досягали межі плинності (для пластичних матеріалів). Своєю чергою, конструкція, спроєктована за граничним станом, при досягненні розрахункової сили перестає сприймати зовнішнє навантаження. Для ідеально-пластичної моделі цей стан настає при досягненні у всьому перерізі деталі межі плинності. Тому, конструкція спроєктована за граничним станом більш повно реалізує свій потенціал міцності, а, отже, є легшою і дешевшою. На сьогодні, проєктування конструкцій з алюмінієвих сплавів поза пружними деформаціями не регламентується у більшості стандартів проєктування, за виключенням рекомендацій європейських установ щодо непружного аналізу. Але зростання частки використання алюмінієвих конструкцій у промисловості та, особливо, в авіації формує потребу у визначенні різниці між цими методами, що стане оцінкою перспективності розвитку підходів до проєктування поза пружними деформаціями. У цьому дослідженні, вирахувано несівну силу для конструкції за цими обома методами, а також додано розрахунок за МСЕ. Проведено експериментальний дослід та порівняно результати розрахунку із дійсною поведінкою конструкції.
Описание: 1. Підручник / Г.С. Писаренко, О. Л. Квітка, Е. С. Уманський; З ред. Г.С. Писаренка. — 2-ге вид., допов. і переробл. — К.: Вища шк., 2004. — 655 с.: іл. ISBN 966-642-056-2 2. Evangelia Georgantzia, Michaela Gkantou, George S. Kamaris, Kunal D. Kansara. Ultimate response and plastic design of aluminum alloy continuous beams. School of Civil Engineering and Built Enviroment, Liverpool John Moores University, United Kingdom. 3. Sa’ad Fahad Resan, Nabeel Abdulrazzaq Jasim. Experimental and Numerical Investigation of Aluminum Beams: Flexural Behavior Section Shape Effect.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/64777
Располагается в коллекциях:Політ. Аерокосмічна та авіаційна інженерія

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
Хуснутдінов_(53-54)_2024.pdfХуснутдінов_(53-54)_2024271.18 kBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.