Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10152
Title: Контроверза філософського та наукового дискурсу в сучасному інноваційному процесі
Other Titles: Контроверза философского и научного дискурса в современном инновационном процессе
Authors: Ягодзинский, Сергей Николаевич
Keywords: научный дискурс
дискурсивная практика
научная рациональность
Issue Date: 2003
Publisher: НАНУ Украины
Citation: Ягодзінський С.М. Контроверза філософського та наукового дискурсу в сучасному інноваційному процесі // Фундаментальные исследования в современном инновационном процессе: организация, эффективность, интеграция. Материалы международного симпозиума. 1-3 декабря 2003 г. – К.: Феникс, 2003. – С. 465.
Abstract: Аналізуючи процеси, що відбуваються в сучасному суспільстві, помічаємо тенденцію, аналогічну диференціації наукового знання у Новий час, коли від філософії, як системи світоглядних принципів почали відбруньковуватися конкретні галузі: фізика, хімія, ботаніка, географія та інші. На даним момент спостерігаємо існування різних видів „дискурсивних практик” (М. Фуко), що мають власні критерії раціональності, методи, форми, специфіку подання, накопичення, обробки й впровадження інноваційної інформації. Це, в кращому випадку, неминуче приводить до флегматично-толерантне ставлення представників різник наукових напрямів до концепцій, які напряму не впливають на їх діяльність, або безпосередньо не використовуються в ній. На практиці ж констатуємо наявність конфронтаційності, тотальної несприйнятливості, неврівноваженості й ворожості до всього, на перший погляд, незрозумілого та зайвого постмодерному соціальному просторові. Очевидно, таке можливе лише за умови встановлення пріоритету, невідповідність цінностям якого трактується як соціальне зло, яке не має жодного права на існування.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/10152
Appears in Collections:Наукові роботи НПП, докторантів та аспірантів кафедри філософіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.