Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/34844
Title: ЦИТОГЕНЕТИЧНИЙ АНАЛІЗ РІЗНОВІКОВИХ ГРУП БІЛОГО ТА СТРОКАТОГО ТОВСТОЛОБИКІВ ДП РИБГОСПУ «ГАЛИЦЬКИЙ»
Authors: Глушко, Юлія Миколаївна
Борисенко, Н. О.
Тарасюк, Сергій Іванович
Issue Date: 2014
Publisher: Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і державного науково-дослідного контрольного Інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - Львів
Citation: Цитогенетичний аналіз різновікових груп білого та строкатого товстолобиків ДП рибгоспу «Галицький» / Глушко Ю. М., Борисенко Н.О., Тарасюк С.І./Науково-технічний бюлетень Інституту біології тварин і державного науково-дослідного контрольного Інституту ветпрепаратів та кормових добавок. - Львів. - Сполом. – 2014. – Вип. 15. – № 4. – с.133-139.
Abstract: Виконано порівняльний аналіз рівня цитогенетичних показників (еритроцитів з мікроядрами, лімфоцитів з мікроядрами, двоядерних лімфоцитів та апоптозів) в клітинах периферійної крові білого та строкатого товстолобиків різних вікових груп ДП рибгоспу «Галицький». Встановлень, що група однорічок білого товстолобика характеризується вищим значенням цитогенетичних порушень, порівняно з групою строкатого. Статистично вірогідні міжгрупові відмінності виявлено за кількістю ЕМЯ (Р<0,05), ДЛ (Р<0,05). Встановлено, що дворічки білого товстолобика характеризуються нижчим рівнем еритроцитів з мікроядрами (2,9±0,3‰) та вищим рівнем апоптозів (4,4±0,2‰) порівняно з однорічками. У дворічок строкатого товстолобика також спостерігали зниження кількості мікроядерних еритроцитів (2,4±0,2‰) та зростання апоптозів (4,6±0,3‰).
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/34844
Appears in Collections:Наукові праці співробітників кафедри біотехнологіїItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.