Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40597
Title: Вплив вітроелектростанцій на орнітофауну
Authors: Тітова Констанція
Титова Констанция
Titova Konstancya
Агєєва Галина Миколаївна
Агеева Галина Николаевна
Agieieva Galyna
Keywords: орнітофауна
вітрові електростанції
природне середовище
птахи
Issue Date: Nov-2019
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Тітова К., Агєєва Г. М. Вплив вітроелектростанцій на орнітофауну. Архітектура та екологія: матеріали Х Міжнар. наук.-практ. конф., 12-14 листопада 2019 р., Київ. - Київ : НАУ, 2019. - С.175-176.
Series/Report no.: Сер. 42. Архитектура, проектирование, градостроительство;
Abstract: Птахи є не тільки невід'ємною складовою природного середовища, яке вони заселяють, але й своєрідним індикатором його стану. Зміни видового складу та чисельності птахів – це наслідки позитивних та негативних зрушень, що відбуваються в місцях їх гніздування, зимівлі, на шляхах міграцій. Причинами можуть бути й результати життєдіяльності людства, зокрема, освоєння нових територій, містобудування, висотне будівництво, використання прозорих та дзеркальних вертикальних поверхонь, електрифікація територій, тощо. Зміни клімату, дефіцит викопних джерел енергії призводять до пошуку альтернативних джерел електроенергії, які б дозволяли зменшити викиди вуглекислого та сірчистого газу, оксидів азоту та пилу, уникнути забруднення ґрунтів та деградації земель. За оцінками спеціалістів використання вітроелектростанцій для виробництва енергії має значно менший вплив на навколишнє середовище, ніж використання інших джерел виробництва енергії. Однак цей вплив не виключається повністю.
Description: 1. Вітроенергетика. – URL: http://saee.gov.ua/uk/ae/windenergy 2. Вітрова енергетика в Україні: 7 найпотужніших станцій. – URL: https://shotam.info/vitrova-enerhetyka-v-ukraini-7-naypotuzhnishykh-stantsiy/ 3. Чилярецький П., Паславська А. Посібник з оцінки впливу вітроелектростанцій на птахів (адаптований переклад з польської). – Київ, 2019. – 24 с.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40597
Appears in Collections:Матеріали конференцій кафедри інфраструктури авіаційного транспорту

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
доповідь-30-10-2019-AG.pdfтези доповіді331.15 kBAdobe PDFView/Open
Диплом-ІІІ-Тітова.jpgДиплом-ІІІ ст.1.24 MBJPEGView/Open
AG-TiT-2019-175-176.pdfтези допровіді795.89 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.