Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40681
Title: Фонтани в міському середовищі: синтез мистецтв та інженерії
Authors: Церковна Оксана Георгіївна
Церковная Оксана Георгиевна
Therkovna O.
Вороніна А.
Воронина А.
Voronina A.
Keywords: мистецтво
інженерія
синтез
міське середовище
Issue Date: 21-Nov-2019
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Церковна, О. Г. Фонтани в міському середовищі: синтез мистецтв та інженерії / О. Г. Церковна, А. Вороніна // Сучасна архітектурна освіта. Синтез мистецтв і гармонізація архітектурного простору: ХІ Всеукраїнська наукова конференція, 21 листопада 2019 р., м.Київ: матеріали. - К. : КНУБА, 2019. - в редакціїї
Abstract: Фонтани - одні з найбільш унікальних споруд міського середовища. Прообрази сучасних фонтанів почали свій розвиток ще більше 5500 років тому. Кожна культура сформувала свої гідравлічні системи і свої фонтани в контексті їх конкретної соціальної потреби, кліматичних та географічних особливостей, національних традицій. Фонтан Треві - як синтез мистецтва та інженерії зародилися на етапі поширення споруд (XV ст.). та є зразком формування монументальної споруди як синтезу елемента складної централізованої гідротехнічної інженерної системи та об'єкта мистецтва, який відобразив історичні і культурні традиції спільноти. Фонтани були важливою частиною водопостачання, яка забезпечувала стійкість водних ресурсів для виживання і добробуту цивілізацій. Стародавні споруди повинні розглядатися не тільки як об'єкти монументального мистецтва, пам'ятки культурної та/або історичної спадщини, але і як зразок синтезу мистецтва і інженерії - потенційні моделі для формування сучасних споруд, елементів системи благоустрою населеного пункту.
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/40681
Appears in Collections:Наукові статті, тези доповідей студентів та аспірантів кафедри архітектури та просторового плануванняItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.