Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43218
Title: Асиметрія як важливий концепт в теорії і практиці міжнародних відносин
Other Titles: Asymmetry as an important concept in the theory and practice of international relations
Authors: Дерев’янко, Ігор Петрович
Keywords: асиметрія
концепт
міжнародні відносини
симетрія
принцип рівнозначності
міжнародна система
Issue Date: 2019
Publisher: Видавництво Міжнародного центру науки і досліджень
Citation: Дерев’янко І. П. Асиметрія як важливий концепт в теорії і практиці міжнародних відносин / І. П. Дерев’янко // Наука та інновації – 2019: теорія, методологія та практика: матеріали міжнародної наукової конференції (Т.4), 6 грудня 2019 р. – Запоріжжя: МЦНД, 2019. – С. 33 – 35.
Abstract: У сучасному розумінні асиметрія – це загальнонаукова категорія, яка характеризує структуру організації систем. У загальному сенсі, асиметрію можна розглядати як процес існування та становлення в певних умовах розходжень і протилежностей усередині системи міжнародних відносин. Як наукова категорія, асиметрія відображає порушення принципу рівнозначності, невідповідність між їх окремими елементами, як у функціональному, так і структурному аспектах. Досліджувані в рамках предметного поля науки про міжнародні відносини поняття асиметрії використовують для характеристики відносин між несумірними по силовим показникам і статусу державами. Цю концепцію можна розглядати як з точки зору конфігурації ресурсів так і з точки зору вигоди. Для політологів, соціологів – поняття асиметрії щільно пов’язане з характером взаємовідносин суб’єктів у певній системі. Це припускає виділення асиметрії в протиставленні: великі – малі, сильні – слабкі, що дає можливість стверджувати про формування відносин особливого типу
URI: http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/43218
Appears in Collections:Тези конференцій кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студійItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.