Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48827
Title: Програмний модуль моніторингу Інтернет-трафіку користувачів
Authors: Клюцко, Анастасія Русланівна
Keywords: дипломна робота
кібербезпека
програмний модуль
мережевий трафік
користувачі
моніторинг
Issue Date: Dec-2020
Publisher: Національний авіаційний університет
Abstract: В IT-інфраструктурі сучасної компанії щодня генеруються великі обсяги мережевого трафіку. Відстежувати вразливі місця в мережевих взаємодіях між пристроями та користувачами в міру розростання інфраструктури і впровадження нових технологій стає складніше. У свою чергу, кіберзлочинці володіють цілим арсеналом технік для приховування своєї присутності в скомпрометованої інфраструктурі і маскування генерується шкідливого трафіку під легітимний. Інформації про мережеві адреси, порти і протоколи, за якими встановлюються з'єднання, вже недостатньо для своєчасного виявлення загроз і реагування на них. Необхідний глибокий аналіз трафіку - з розбором протоколів до рівня додатків включно(L7). З цим завданням успішно справляються рішення класу network traffic analysis (NTA). У NTA-системах застосовуються алгоритми машинного навчання, поведінковий аналіз, правила детектування, а також є можливість ретроспективного аналізу. Це дозволяє виявляти підозрілу мережеву активність, активність шкідливого ПО, спроби експлуатації вразливостей як на периметрі, так і всередині мережі, порушення регламентів ІБ і інші загрози. Аналітичне агентство Gartner відзначає, що ряд організацій використовують NTA-рішення в складі центрів моніторингу і реагування на загрози інформаційної безпеки (security operations centers, SOC) поряд з рішеннями для захисту кінцевих користувачів і SIEM-системами.
Description: Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник проекту: доцент, к. т. н. Ільєнко А.В.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/48827
Appears in Collections:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри комп’ютеризованих систем захисту інформації

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
ФККПІ_2020_125з_КлюцкоАР.pdf1.47 MBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.