Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51798
Назва: Оцінка УФ опромінювання мікроорганізмів на стадії переробки молока
Автори: Вернигора, Альна Віталіївна
Ключові слова: дипломна робота
біотехнологія
ультрафіолетове опромінення
молочнокислі бактерії
молоко
адаптивні властивості
темнова репарація
Дата публікації: чер-2021
Видавництво: Національний авіаційний університет
Короткий огляд (реферат): Досліджено, що молочнокислі бактерії (Lactobacillus helveticum (Швейцарська паличка), Lactobacillus acidophilum (Ацидофільна паличка), Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Болгарська паличка), Lactobacillus delbrueckii subsp. lactis (Молочна паличка), Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis) стійкі до ультрафіолетового опромінення, проявляючи високу стійкість, навіть при 60 хвилинному опроміненні ультрафіолетом. В той час коли гриби гинуть при 30-40 хвилинах опромінення. Встановлено, що критичний час опромінення на бактеріальні культури (Bacillus subtilis, Bacillus cereus) та дріжджові (Candida tropicalis, Saccharomyces cerevisiae) становить 30 хвилин. Експериментально було доведено, що МКБ успішно долають ауто-кризи і виробиляють адаптацію до зовнішніх та внутрішніх стрес-факторів. Дані МКБ під впливом УФ переходять у стан гіпербіозу (надвиживаємість), як більш високий структурний рівень надійності, який зумовлений генетичним та багаторівневим потенціалами, а сухість колоній, зменшення їх розміру попов’язаний із відповіддю даних таксономічних груп на стресовий фактор (адаптивна відповідь).
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету" . Керівник проекту: доцент, к. т. н. Корнієнко І.М.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51798
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри біотехнології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФЕБІТ_2021_162_Вернигора А.В..pdfПояснювальна записка11.25 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.