Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59016
Title: Допомога Україні за програмою «Рамштайн» в контексті реалізації гарантій за Будапештським меморандумом 1994 року
Authors: Бєлкін, Л.М.
Keywords: Будапештський Меморандум
програма «Рамштайн»
війна рф проти України
міжнародне співтовариство
Issue Date: 24-Feb-2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Бєлкін Л.М. Допомога Україні за програмою «Рамштайн» в контексті реалізації гарантій за Будапештським меморандумом 1994 року // Свобода, безпека та незалежність: правовий вимір: [Матеріали ХІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, Національний авіаційний університет, 24 лютого 2023 р.] – Cт. 155-157
Abstract: В умовах агресії рф проти України наша країна змушена звертатися за допомогою до міжнародного співтовариства. При цьому багато хто за межами України, насамперед під впливом масованої російської пропаганди, сприймає ці звернення як «настирливість», вважає, що Україні ніхто нічого не зобов’язаний, і вона може тільки «просити». Але не слід забувати, що свого часу Україна отримала, як тоді здавалося, авторитетні міжнародно-правові гарантії своєї безпеки в обмін на відмову від значної частини оборонного потенціалу (так званий Будапештський Меморандум 1994 року). Тому підтримка України в її захисті – не милість «гарантів» (США, Великобританія, Франція), а їх міжнародно-правовий обов’язок. Американський конгресмен М. Квіглі визнав: «Я думаю, що ми підвели Україну Будапештським Меморандумом. НАТО виграла від цих угод з безпеки.
Description: Тези науково-педагогічних працівників, аспірантів та здобувачів вищої освіти
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59016
ISBN: 978-966-8126-89-5
Appears in Collections:Наукові роботи науково-педагогічних працівників, докторантів та аспірантів кафедри конституційного і адміністративного праваItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.