Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59613
Title: Адміністративна реформа як невід’ємна складова процесу реалізації Конституції України
Authors: Макаренко, Я.В
Keywords: Конституції України
адміністративна реформа
демократична трансформація
демократія
Issue Date: 18-May-2023
Publisher: Національний авіаційний університет
Citation: Макаренко Я.В. Адміністративна реформа як невід’ємна складова процесу реалізації Конституції України // Матеріали VІ Міжнародного молодіжного наукового юридичного форуму, м. Київ, Національний авіаційний університет, 18 травня 2023 р.] – Cт. 171-173;
Abstract: Складний процес демократичної трансформації, який нині переживає Україна і який безпосередньо пов’язаний з реалізацією «конституційної тріади» щодо побудови в Україні демократичної, соціальної та правової держави з надзвичайною гостротою ставить перед вітчизняними конституціоналістами проблеми взаємозв’язків між загальним процесом реалізації Конституції України та проведенням змістовних реформ у тих чи інших сферах функціонування державної влади. Однією з найбільш складних та важливих сфер зазначеного реформування є державне управління. І це зрозуміло, адже як вважає Д. Бітем, демократія – це не лише сукупність демократичних інститутів, але й певний спосіб дій влади, які включають в себе в першу чергу політичні та адміністративні дії.
Description: 1. Визначення і вимірювання демократії / за ред. Д. Бітема; пер. з англ. Ганна Хомечко. Львів: Літопис, 2005. 318 с. 2. Тодика Ю.М. Конституція України: проблеми теорії та практики. Харків, 2000. 608 c. 3. Коліушко І.Б. Виконавча влада та проблеми адміністративної реформи в Україні: монографія. Київ: Факт, 2002. 260 с. 4. Авер’янов В.Б. Державне управління у змісті предмета адміністративного права. Вісник Академії правових наук України. 2004. С. 145-146. 5. Тодика Ю.М. Фактори реалізації Конституції України. Вісник Академії правових наук України. 2002. С. 27-29.
URI: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/59613
ISBN: 978-966-8126-89-5
Appears in Collections:Наукові публікації студентів кафедри конституційного і адміністративного праваItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.