Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/32648
Назва: Формування множини ідентифікаторів для класифікації об'єктів критичної інформаційної інфраструктури
Інші назви: Формирование множества идентификаторов для классификации объектов критической информационной инфраструктуры
Автори: Корченко, Олександр Григорович
Корченко, Александр Григорьевич
Дрейс, Юрій Олександрович
Дрейс, Юрий Александрович
Романенко, Ольга Олександрівна
Романенко, Ольга Александровна
Ключові слова: інформаційно-телекомунікаційна система, кібератака, об'єкти критичної інформаційної інфраструктури, класифікатор, кортежна модель.
Дата публікації: 21-лют-2018
Видавництво: Європейський університет, Київ, 2018
Бібліографічний опис: О. Корченко, Ю. Дрейс, О. Романенко, "Формування множини ідентифікаторів для класифікації об'єктів критичної інформаційної інфраструктури", збірник тез доповідей IV міжнар. науково-практичної конференції 21-24 лютого 2018, К: Європейський університет 2018, С. 81-86.
Короткий огляд (реферат): Автоматизація процесів надання послуг у всіх сферах забезпечення життєдіяльності людини, суспільства і держави призвела до посилення вимог щодо захисту інформаційно-телекомунікаційних систем (ІТС) у функціонуванні будь-якої організації, як об'єкта критичної інфраструктури (ОКІ). Для існуючого нормативно-правового забезпечення, пов'язаного з ОКІ, характерна неповнота щодо їх кваліфікації, не сформований перелік ІТС таких об'єктів, відсутні критерії щодо визначення оцінки негативних наслідків, яка б дозволила сформувати класифікатор об'єктів критичної інформаційно інфраструктури (ОКІІ), що дасть можливість створити умови щодо підвищення стійкості до кібератак. Тому для вирішення зазначених питань пропонується засіб класифікації ОКІ. В основу його побудови закладена кортежна модель, складовими якої є низка упорядкованих ідентифікаторів, що відображають: сектори критичної інформаційної інфраструктури, формувласності ОКІІ, види інформації, негативні насліки кібератак на ІТС, тощо. Дана модель надасть можливість провести класифікацію ОКІІ держави та сформувати перелік їх ІТС для забезпечення першочергового захисту від кібератак.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://er.nau.edu.ua/handle/NAU/32648
Розташовується у зібраннях:Матеріали конференцій (семінарів), тези доповідей кафедри інформаційних і комунікативних технологій бізнес освіти
Наукові роботи співробітників кафедри Безпеки інформаційних технологій



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.