Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53701
Назва: Система автоматизованого проектування зоряного датчика малого космічного апарата
Автори: Самοйленкο, Αнна Αнатοліївна
Ключові слова: космічний корабель
оптичний датчик
зоряний датчик
фотоприймач
інерційна система координат
об’єкт керування
система автоматизованого проектування
дипломна робота
Дата публікації: 23-гру-2021
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Самοйленкο Α. Α. Система автоматизованого проектування зоряного датчика малого космічного апарата. – Кваліфікаційна робота, Національний авіаційний університет, – Київ, 2021, – 96 с.
Короткий огляд (реферат): Розвиток космічних технологій пов'язаний з удосконаленням систем управління та орієнтації. Однією з важливих задач механіки космічного польоту є забезпечення точної просторової орієнтації космічного апарату, що здійснюється системою орієнтації. Яка є однією з бортових систем космічного апарату, забезпечує певне положення осей апарату відносно деяких заданих направлень. З появою нового класу космічних апаратів, тобто малих космічних апаратів , з’явилась можливість змінити дорогі космічні проекти на дешевші, так як більш вигідніше робити універсальний супутник, який повинен протягом довгого часу розв’язувати задачі, після виведення на навколоземну орбіту. Під час управління МКА потрібно постійно визначати орієнтацію та займатися навігацією. Орієнтація в просторі полягає у визначенні напрямку осей космічного апарата порівняно до іншої системи координат. Орієнтація - це процес, в результаті якого МКА займає певне положення або послідовність певних, положень у просторі. Як правило, система орієнтації, ліквідуючи велике початкове відхилення, поєднує зв'язану систему координат з опорної системою координат. Одним з найбільш високоточних засобів для визначення орієнтації МКА є саме зоряні датчики. В наш час системи орієнтації і навігації за ЗД датчика, дають змогу в проведенні тривісної орієнтації беручи за основу алгоритми розрізнення певно ділянки зоряного неба.
Опис: Робота публікується згідно наказу ректора від 29.12.2020 р. №580/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт вищої освіти в репозиторії НАУ" . Керівник роботи: проф. кафедри АКІК, к.т.н., проф. Аблесімов Олександр Костянтинович.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/53701
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри авіаційних комп'ютерно-інтегрованих комплексів (НОВА)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Кваліфікаційна робота Самойленко.pdfКваліфікаційна магістерська робота з пояснювальною запискою8.78 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.