Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62459
Назва: Апаратно-програмний модуль стеганографічного захисту інформації
Автори: Полторацький, Дмитро Анатолійович
Ключові слова: стеганографія
захист інформації
прихована передача даних
приховане зберігання інформації
растрове зображення
кваліфікаційна робота
Дата публікації: 2022
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Полторацький Д.А. Апаратно-програмний модуль стеганографічного захисту інформації. - Кваліфікаційна робота на здобуття ступеня магістра спеціальності 171 "Електроніка". - Національний авіаційний університет. - Київ, 2022. - 135 с.
Короткий огляд (реферат): У сучасному світі зв'язок є основною потребою кожної сфери, що розвивається. Кожен хоче зберегти таємницю та безпеку даних, якими він обмінюється. У нашому повсякденному житті ми використовуємо багато безпечних шляхів, таких як Інтернет або телефон для передачі та обміну інформацією, але вони не є безпечними на певному рівні. Для того, щоб обмінюватися інформацією у прихований спосіб, можна використовувати два методи. Це криптографія та стеганографія. У криптографії повідомлення приводиться у зашифрований вигляд за допомогою ключа шифрування, який відомий відправнику та одержувачу. Повідомлення не може бути отримано ніким без використання ключа шифрування. Як би там не було, передача зашифрованого повідомлення може без особливих зусиль стимулювати сумніви зловмисника, а закодоване повідомлення може бути захоплене, атаковане або розкодоване. З конкретною кінцевою метою подолання слабких місць криптографічних систем були створені стратегії стеганографії. Стеганографія - це майстерність і мистецтво передачі інформації таким чином, що вона приховує наявність секрету. Відповідно до цього, стеганографія приховує наявність інформації з метою, щоб ніхто не зміг визначити її суть. За допомогою стеганографії можна приховати текст, відео, зображення або навіть аудіо дані. Питання стеганографічного захисту інформації є актуальним ще з давніх часів та з грецької мови перекладається як приховане письмо. Перші згадки про приховану передачу інформації датуються Ⅴ ст. до н.е. З часом технології розвивались і тягнули за собою розвиток нових методів стеганографічного захисту інформації.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проєкту: доцент, к.т.н. Сініцин Рустем Борисович.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62459
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та інтернету речей

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФАЕТ_2022_171М_ПолторацькийДА.pdfкваліфікаційна робота2.35 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.