Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62690
Назва: Застосування квантової фізики в криптографії та захисті даних
Автори: Горіна, Віолетта
Негодюк, Євген
Ключові слова: ресурс
інформація
алгоритм
обмін
Дата публікації: 2023
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Горіна В.В. Застосування квантової фізики в криптографії та захисті даних / В. В. Горіна, Є. В. Негодюк // Комп’ютерні системи та мережні технології : ХІІІ Міжнар. науково-практ. конф. - Національний авіаційний університет. – Київ, 2023. – С. 59–60.
Короткий огляд (реферат): На сьогодення Інтеренет не тільки став необхідною складовою нашого життя, але й значно полегшив нашу повсякденну діяльність та забезпечив доступ до багатьох ресурсів та інформації.. Однак разом з цими плюсами він несе в собі вагому загрозу, а саме: втрату даних та використання їх зловмисниками для своїх корисливих цілей. Тому у сучасному світі важливим питанням є захист даних. Одним із найбільш поширених методів захисту є криптографічні протоколи, що використовують математичні алгоритми для захисту даних перед їх передачею, таких як RSA, AES і DES. Ці алгоритми шифрують дані за допомогою ключа, що генерується за певними правилами, і призначені для того, щоб зберегти інформацію в секреті, коли вона пересилається через відкриті мережі. Проте, з появою квантових комп'ютерів стало очевидним, що ці алгоритми можуть бути легко розшифровані. Квантові комп'ютери здатні до швидкого розв'язування проблем, які займали кілька років для класичного комп'ютера, таких як факторизація великих простих чисел. Це вказує на те, що квантовий комп'ютер може легко розшифрувати дані, зашифровані звичайними алгоритмами.
Опис: ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА 1. Nielsen, Michael A. ta Chuang, Isaac L. "Quantum enumeration and quantum information",Cambridge University Press, 2010.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62690
Розташовується у зібраннях:Міжнародна науково-практична конференція «Комп’ютерні системи та мережні технології» (CSNT-2021)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Горіна В.В., Негодюк Є.В..pdf86.52 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.