Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/63434
Назва: Стабілізована система визначення курсу
Автори: Назаренко, Ілля Вадимович
Ключові слова: кваліфікаційна робота
система визначення курсу
динамічно настроюваний гіроскоп
математична модель
параметри контуру управління
Дата публікації: 26-гру-2023
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Назаренко І.В. Стабілізована система визначення курсу. - Кваліфікаційна робота на здобуття освітнього ступеня Магістр за спеціальністю 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології. - Національний - авіаційний університет. - Київ, 2023. - 105 с.с.
Короткий огляд (реферат): На сьогоднішній день сфери використання систем орієнтації і навігації в значній мірі розширилися. Швидкий розвиток сучасних транспортних засобів для перевезення цінних вантажів по землі, воді, в повітрі та у космічному просторі викликає потребу у глибокому вдосконаленні засобів навігації та керування рухом об'єктів. В широкому розумінні терміну "навігація" вказує на проведення рухомого об'єкта вздовж заданої траєкторії відповідно до попередньо визначеної програми руху. Навігаційні системи забезпечують визначення параметрів руху об'єкта (таких як поточні координати і вектор швидкості), інформація про які необхідна для ефективного керування об'єктом при вирішенні завдань навігації в широкому контексті. Для ефективного керування об'єктом також важливо визначати його кутове положення щодо базових напрямків, які визначаються за допомогою систем орієнтації. Крім того, системам орієнтації часто доручається завдання забезпечення встановленої орієнтації різноманітних пристроїв, таких як фото- та телекамери, антени, системи озброєння і т.д. Інерціальні системи орієнтації і навігації за принципом конструкції можна розділити на платформні та безплатформні. У платформних системах чутливі елементи (ЧЕ) розташовані на платформі, яка вирішена відносно об'єкта за допомогою карданового підвісу. У цьому випадку платформа фізично реалізує на борту об'єкта опорні напрямки, відносно яких потрібно визначити орієнтацію або забезпечити стабілізацію будь-яких пристроїв. У безплатформних системах ЧЕ жорстко закріплені на борту об'єкта, і визначення всіх параметрів руху й орієнтації проводиться аналітично в бортовому обчислювачі. Розглянемо сучасний стан інерційних систем навігації й орієнтації, адже без розгляду існуючих аналогів неможливе створення нових перспективних приладів.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету". Керівник роботи: д.т.н., професор кафедри аерокосмічних систем управління, Сущенко Ольга Андріївна.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/63434
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри аерокосмічних систем управління

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФАЕТ 2023 151 Назаренко Ілля Вадимович.pdfкваліфікаційна робота з пояснювальною запискою2.01 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.