Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62546
Название: Система оптимального позиціонування сонячних панелей
Авторы: Бойко, К. М.
Ключевые слова: сонячна панель
відслідковуюча система
кут нахилу
трекер
система позиціонуванняq
геліотрекер
кваліфікаційна робота
Дата публикации: 2023
Издательство: Національний авіаційний університет
Библиографическое описание: Бойко К. М. Система оптимального позиціонування сонячних панелей. - Кваліфікаційна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності 171 "Електроніка". - Національний авіаційний університет. - Київ, 2023. - 102 с.
Краткий осмотр (реферат): Найбільш розумним застосуванням сонячних енергетичних установок (СЕУ) є використання їх в регіонах без стаціонарної мережі електроживлення. Заміна дизельних генераторів на СЕУ в таких регіонах допомагає не тільки зменшити енергетичні та екологічні проблеми, але й є вигідною з економічної точки зору. Використання систем відстеження Сонця допомагає скоротити час окупності системи та знизити вартість виробленої електроенергії. Хоча фотоелектричні станції (ФЕС) мають очевидні переваги, їх впровадження обмежують висока вартість обладнання та низька ефективність перетворення енергії порівняно з іншими видами енергетичних установок. Це змушує розробників ФЕС шукати нові технічні рішення, такі як сонячні трекери, щоб підвищити ефективність, продуктивність та знизити вартість енергії, яку вони генерують. Використання сонячних трекерів забезпечує підвищення продуктивності ФЕС в середньому на 15-72%, залежно від типу трекера, географічного положення станції, кліматичних умов і пори року. Однак, економічні та технічні обмеження включають додаткові капітальні витрати на придбання та монтаж сонячних трекерів, більш високі витрати на обслуговування через наявність рухомих механічних частин, та необхідність більшої площі для розміщення сонячних батарей порівняно з жорстко закріпленими сонячними панелями. Технічні обмеження визначаються характеристиками сонячного трекера, такими як робочий діапазон кутів спостереження, максимальне вітрове навантаження та метод стеження за положенням Сонця.
Описание: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проєкту: к.т.н., доцент Пантєєв Роман Леонідович.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62546
Располагается в коллекциях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та інтернету речей

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ФАЕТ_2023_171з_БойкоКМ.pdfкваліфікаційна робота2.1 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.