Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62546
Назва: Система оптимального позиціонування сонячних панелей
Автори: Бойко, К. М.
Ключові слова: сонячна панель
відслідковуюча система
кут нахилу
трекер
система позиціонуванняq
геліотрекер
кваліфікаційна робота
Дата публікації: 2023
Видавництво: Національний авіаційний університет
Бібліографічний опис: Бойко К. М. Система оптимального позиціонування сонячних панелей. - Кваліфікаційна робота на здобуття ступеня бакалавра спеціальності 171 "Електроніка". - Національний авіаційний університет. - Київ, 2023. - 102 с.
Короткий огляд (реферат): Найбільш розумним застосуванням сонячних енергетичних установок (СЕУ) є використання їх в регіонах без стаціонарної мережі електроживлення. Заміна дизельних генераторів на СЕУ в таких регіонах допомагає не тільки зменшити енергетичні та екологічні проблеми, але й є вигідною з економічної точки зору. Використання систем відстеження Сонця допомагає скоротити час окупності системи та знизити вартість виробленої електроенергії. Хоча фотоелектричні станції (ФЕС) мають очевидні переваги, їх впровадження обмежують висока вартість обладнання та низька ефективність перетворення енергії порівняно з іншими видами енергетичних установок. Це змушує розробників ФЕС шукати нові технічні рішення, такі як сонячні трекери, щоб підвищити ефективність, продуктивність та знизити вартість енергії, яку вони генерують. Використання сонячних трекерів забезпечує підвищення продуктивності ФЕС в середньому на 15-72%, залежно від типу трекера, географічного положення станції, кліматичних умов і пори року. Однак, економічні та технічні обмеження включають додаткові капітальні витрати на придбання та монтаж сонячних трекерів, більш високі витрати на обслуговування через наявність рухомих механічних частин, та необхідність більшої площі для розміщення сонячних батарей порівняно з жорстко закріпленими сонячними панелями. Технічні обмеження визначаються характеристиками сонячного трекера, такими як робочий діапазон кутів спостереження, максимальне вітрове навантаження та метод стеження за положенням Сонця.
Опис: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од «Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету». Керівник проєкту: к.т.н., доцент Пантєєв Роман Леонідович.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/62546
Розташовується у зібраннях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та інтернету речей

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ФАЕТ_2023_171з_БойкоКМ.pdfкваліфікаційна робота2.1 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.