Пожалуйста, используйте этот идентификатор, чтобы цитировать или ссылаться на этот ресурс: https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51798
Название: Оцінка УФ опромінювання мікроорганізмів на стадії переробки молока
Авторы: Вернигора, Альна Віталіївна
Ключевые слова: дипломна робота
біотехнологія
ультрафіолетове опромінення
молочнокислі бактерії
молоко
адаптивні властивості
темнова репарація
Дата публикации: июн-2021
Издательство: Національний авіаційний університет
Краткий осмотр (реферат): Досліджено, що молочнокислі бактерії (Lactobacillus helveticum (Швейцарська паличка), Lactobacillus acidophilum (Ацидофільна паличка), Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Болгарська паличка), Lactobacillus delbrueckii subsp. lactis (Молочна паличка), Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis) стійкі до ультрафіолетового опромінення, проявляючи високу стійкість, навіть при 60 хвилинному опроміненні ультрафіолетом. В той час коли гриби гинуть при 30-40 хвилинах опромінення. Встановлено, що критичний час опромінення на бактеріальні культури (Bacillus subtilis, Bacillus cereus) та дріжджові (Candida tropicalis, Saccharomyces cerevisiae) становить 30 хвилин. Експериментально було доведено, що МКБ успішно долають ауто-кризи і виробиляють адаптацію до зовнішніх та внутрішніх стрес-факторів. Дані МКБ під впливом УФ переходять у стан гіпербіозу (надвиживаємість), як більш високий структурний рівень надійності, який зумовлений генетичним та багаторівневим потенціалами, а сухість колоній, зменшення їх розміру попов’язаний із відповіддю даних таксономічних груп на стресовий фактор (адаптивна відповідь).
Описание: Робота публікується згідно наказу Ректора НАУ від 27.05.2021 р. №311/од "Про розміщення кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти в репозиторії університету" . Керівник проекту: доцент, к. т. н. Корнієнко І.М.
URI (Унифицированный идентификатор ресурса): https://er.nau.edu.ua/handle/NAU/51798
Располагается в коллекциях:Кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти кафедри біотехнології

Файлы этого ресурса:
Файл Описание РазмерФормат 
ФЕБІТ_2021_162_Вернигора А.В..pdfПояснювальна записка11.25 MBAdobe PDFПросмотреть/Открыть


Все ресурсы в архиве электронных ресурсов защищены авторским правом, все права сохранены.